BilgimiO Hakkında Bilgi

15 Aralık 2015 tarihinde eklendi.

BilgimiO Hakkında Bilgi

Merhabalar sayfamıza hoşgeldiniz.

Bu sayfanın öncelikle isminin nerden geldiği hakkında size bilgi vereceğim. Sayfanın ismi bilgimio.com sayfa bilgiye dayalı bi sayfa olduğundan dolayı arkadaşlarımızla sayfanın yanı sitenin adında bilg kelimesi geçmesi gerektiğini düşündük. Uzun uzun düşündükten sonra (Bu uzun düşünme yaklaşık iki hafta kadar sürdü.) isminin bilgimio olmasına karar verdik. Biraz soru havası var web sitesinin isminde. O bilgimi? Tarzında bir soru. Eğer bilgiyse okurum sayfanızı ziyaret ederim. Böyle bi izlenim yaratmak istedik. Bunun üzerine sayfaya bilgimio ismini verdik. Sonrasında bize bi logo gerekli olduğunu düşündük ve daha önceden açmış olduğumuz face sayfasında kulladığımız logoyu kullanalım dedik. Bu face sayfasını yine ilginç blgiler paylaşmak için açmıştık. Facebook sayfasının adıda ilginç bilgi ve tespitler sayfası bu sayfadada tam olarak almış beş bin iki yüz doksan iki kişi bulunmakta. Buradan bize ilginç gelen bilgileri paylaşıyorduk ve bu bizim çok hoşumuza gidiyordu. İnsanlarla etkileşim içinde olmak onları ilginç bilgiler verip onları bilgilendirmek gerçekten çok eğlenceli. Bir süre sonra sadece facebook sayfasında paylaşım yapmak bizi kesmedi. Bir Web sitesi açmaya karar verdik. Nasıl bir site olucağını belirledik. Kategorileri belirlemek için biraz tartışdık ve sonrasında ortak bi karara vardık.

Çalışmalarımıza başladık çalışmalarımız hız kesmeden devam etti. Çalışmalar sonucunda web sitemizi bitirdik. Bu sayfada her yaştan ve her kültürden insanların bişeyler bulmasını amaçladık. Bu amaçımız doğrultusunda kategorilerimizi geniş tuttuk. Her kategorimizin altına çok ça haber paylaştık. Bu haberlerin sitemize gelen ziyaretçilerimizin dikkatini çekmesi lazımdı. Bunun üzerine benzeri siteleri inceledik. Bize benzeyen web sitelerine baktığımızda genelde siteyi ziyaret eden kullanıcılar komik bilgileri tercih etmişler. Komik bilgiler ziyaretcilerin daha fazla ilgisini çekmiş. Bizde sitemizde her alandan bilgi barındıralım dedik fakat komik bilgilerin daha toğunlukta olması gerektiğini düşündük. Böyle düşünmememiz normal çünkü her web sitesi sahibi gibi bizde sayfamıza ziyaretçilerin gelmesini istiyoruz. Hatta çok fazla ziyaretçi gelmesini istiyoruz . Çalışmalarımızı son hızla devam ettiriyoruz. Web Sayfamızı her zaman güncel tutuyoruz. Her zaman bir şeyler paylaşarak insanların sayfamıza getirmeye çalışıyoruz.

BilgimiO

Paylaştığımız haberleri paylaşmadan önce ilk olaak kendi aramızda bir yorumluyoruz. Nasıl olmuş bu haber? Veya bu haber iş yaparmı? Gibi soruları birbirimize yönelterek bi karar vermeye çalışıyoruz. Karar vermiş ve sonucu olumluysa yani haberin tutacağına karar vermişsek işte en eğlenceli kısım burda başlıyor. Haberin ilk olarak metnini hazırlıyoruz daha sonrasında bu habere güzel bir başlık arıyoruz. Başlık çok önemli neden mi önemli çünkü ziyaretçi ilk olarak bu yazıyı görüyor. Sonrasında haberimize uygun bçr görsel gerekli buda çok öenmli çünkü insanların yani ziyaretçilerimizin en çok dikkatini çekne bu ressim. Bu resmide ayarladıktan sonra haberimizi paylaşıyoruz. Haberimizin kategorisini etiketlerini belirlemeyi de unutmuyoruz. Çünkü gelen ziyaretçilerimiz bu haberi okurken haberin yanında onun dikkatini çekicek diğer haberleride ona gösteriyoruz ki sayfamızdan ayrılmadan sayfamızda biraz daha zaman geçirsin. Bu yüzden kategori çok önemli. Sayfanın etiketleridede bi okadar önemli haberimize internetten aratarak ulaşmak istiyorsa bu etiketler ozaman işe yarıyor. Ziyaretci bu kelimeleri yazıp aratınca bizim hazırladığımız haber çıkıyor.

BilgimiO.com