2 yaşındayken günde 2 paket sigara içen çocuğa ne oldu

ilginç ilanlar ve ilginç manşetler -6

Gelmiş Geçmiş En Bomba Magazin Haberleri

Güzel Ülkemizden İlginç Ve Komik 15 İntihar Girişimi

Dış Dünya İle Bağlantısı Kesilmiş Daasanach Kabilesi

Farklı Yönleriyle Daasanach Kabilesi

Günümüzde hala dış dünya ile bağlantısı olmayan yüzlerce kabile yaşamaktadır. Bu kabileler, modern dünyadan bağımsız ilkel yaşantılarını sürdürmektedirler. Genellikle ok, yay ve mızraklarla hayvan avlayıp beslenmektedirler.

c1
Bu kabilelerden bir tanesi de Etiyopya’da bulunan Daasanach kabilesidir. Bu kabile kendilerine özgü yaşam tarzını devam ettirmektedir. Ama kimi zaman modern dünya ile ve çevresindekilerle iletişim kurmak zorunda kalıyorlar.

c2

 

Modern dünyada kullanılmayan, tüketilmiş ve çöpe atılmış şeyler bu insanlar için çok önemli olabiliyor.

c3

 

Buldukları tokaları, gazoz kapaklarını, plastik şişeleri, çalışmayan saatleri kendi ihtiyaçlarına göre kullandıkları aletlere ve güzellik malzemelerine dönüştürüyorlar.

c4

 

Binlerce yıl önce yaşanılan ilkel hayattaki yaşantımız onlar tarafından şu anda yaşanılıyor. Tabi onlar için durum çok daha karışık. Modern dünya ile ilkel dünyaları arasında gidip geliyorlar.

c5

 

Modern insanları gördüklerinde önce korkuyorlar. Sonra alıştıktan sonra onlardan yiyecek ve giyecek istiyorlar. Tabi bunu el kol hareketleri ile anlatmak zorundalar.

c6

 

Uzmanlar bu kabiledeki insanlarla ten temasında bulunmamalarını tavsiye ediyorlar. İlkel hayatın getirdiği zorluklardan kaynaklı yaşanabilecek bilinmeyen hastalıklar alışık olmadığımız bünyemiz için bizi hasta edebilir.

c7

 

Bu kabileler genelde Etiyopya gibi Afrika ülkelerinde ve doğal gaz, petrol çıkarma çalışması için Amazon ormanlarından kesilen ağaçlardan oluşan boşluklarda görülmektedir.

c8

 

Uzmanlar olabildiğince onlardan uzak durmamızı ve böylelikle onların çift taraflı yaşam tarzından kaynaklı psikolojik olarak kötü etkilenmemelerini istemektedir.

c9

 

Fotoğraf, televizyon ve telefon gibi modern hayatın gerektirdiği aletleri olabildiğince onlardan uzak tutmalıyız.

c10

c11

c12

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.