2 yaşındayken günde 2 paket sigara içen çocuğa ne oldu

ilginç ilanlar ve ilginç manşetler -6

Gelmiş Geçmiş En Bomba Magazin Haberleri

Güzel Ülkemizden İlginç Ve Komik 15 İntihar Girişimi

Diş Macunun Bilinmeyen Faydaları!

Dişlerimiz için vazgeçilmez bir bileşen olan diş macunu;  son günlerde bir bir ortaya çıkan esrarengiz özellikleri ile hepimizi bir hayli şaşırttı. İddia ediyoruz ki bu yazıyı okuduktan sonra sizi de şaşırtacak ve banyonuzdaki yeri acil durum çantanızda alacağı hayat kurtarıcı yeri ile kıyasıya bir rekabete yol açacak! İşte başlıyoruz! Diş Macunun Bilinmeyen Faydaları ;

Diş Macunun Bilinmeyen Faydaları

  1. O mükemmel bir kokusavar!: Ne zaman soğan ya da sarımsakla ilişiğimiz olsa; hemen lavaboya koşup ondan ve emektar diş fırçamızdan yardım alıyorduk zaten. Eğer bu kez yemeğin aşçılığını da siz üstlenmişseniz ellerinizdeki kokularla tüm gününüzü mahvetmek zorunda değilsiniz. Soğan ve sarımsak gibi besinlerin doğranmasından sonra oluşan kokular canınızı hayli sıkıyor biliyoruz. Ama canınızı sıkmayın, gelin biraz diş macunu sıkın; ellerinizi de bir güzel ovalayıp yıkayın. Bakın şıp diye geçti işte!
  2. Bronzlaşma sevdanız sizi güneşin altında cayır cayır yakmış olabilir ya da belki sabah aceleyle ufak bir ütü kazası yaşamışsınızdır. Ee ama sizde de hata var; kızgın yağa o patatesler kurulanmadan atılır mı hiç? O yağ sıçrar, sonra da böyle mosmor olur işte parmağınız… Buz falan da geçirmez şimdi onu; nasıl sızlıyordur böyle inceden inceden… Neyse ki diş macunu adeta bir süper kahraman edasıyla yanıklarınızla da savaşmaya geliyor! Yanık görülen bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. 15 dakika kadar da bekletin. Evet; sakin olun artık geçti!
  3. Sivilce yalnızca ergen arkadaşlarımızın sorunu değil itiraf edelim.  Ne zaman bir şeyi kafaya taksak ya da cipsi çikolatayı fazla kaçırsak; bizi olabildiğince en çirkin gösterecek olan yerde beliriveriyorlar! Bir de nasıl inattırlar. Sen dakka başı indi mi, geçti mi diye bakarsın; o ise büyüdükçe büyür. Bu gibi durumlarda en doğrusu tecritlenmedir. Yani sivilceniz teslim bayrağını çekene kadar evden çıkmamak. Ama eğer bunu yapabilecek şansa sahip değilseniz buyurun bir doz daha diş macunu verelim. Sivilce bölgesinin üzerine bir kulak temizleme aparatının ucuyla nazikçe uygulayın. Sakın ama sakın çok bastırmayın. Aksi halde patlatılmış bir sivilcenin intikamını en az 3-4 sivilce ile birlikte alığını unutmayın. Uyguladığımız diş macunu sivilcenin çok daha hızlı kurumasına ve hayatınızdan bir an önce defolup gitmesine yardımcı olacak.
  4. Malum kış ayındayız. Her yer kar, her yer çamur. Özene bözene aldığımız o minnoş ayakkabılarımız per perişan durumda. Ayrıca zaten hava koşullarını atlatsanız dahi; yeni bir ayakkabı alındığında milli geleneğimizi biliyorsunuzdur. En az 2-3 arkadaşınızın ayakkabınıza bir güzel basarak, ilk günden hevesinizi kursağınıza oturtma gibi eylemleri olacaktır. Tamam tamam sakin olun! Yine de o sizin çok severek aldığınız biricik ayakkabınız; kimsenin kafasına falan fırlatmayın. Lekeleri de temizleriz canım dünyanın sonu değil ya… Bir diş fırçası ile bir de macuna bakar! Lekeli bölgeye birazcık sıktıktan sonra, diş fırçasıyla da güzelce ovalayın. Evet evet; biliyoruz eskisinde de daha parlak oldu…
  5. Gümüş bir saat, bir tepsi, birkaç antika obje… Ya da belki şık bir yüzük. Evet hepsi çok hoş; fakat kararmaya yüz tutmuş renkleri dışında. Bu halde takılmaları mümkün değil; kim ne der sonra? O yüzden sakın diş macununun bu konudaki halini tavrını danışmadan takıp takıştırmayın onları! Kullanmadığınız bir diş fırçası ile gece yatmadan fırçalayarak tüm gümüş objelerinize sürün. Sabaha kadar aralarındaki savaşın galibini öğrenmek için vakit tanıyın. Kimin kazanacağını biliyorken hiç heyecanlı değil ama.
  6. Denize ya da havuza gözlüksüz giremeyenler bilir. İkide bir o gözlüğün camları buğulanır. Bir türlü rahat rahat yüzemezsiniz. Ama eğer gitmeden evvel gözlük camının kenarlarına biraz diş macunu uygularsanız; bu berbat durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
  7. Ve son madde sigarayı bırakamayanlar için… Uzun süre sigara kullanımının ardından el parmaklarında hoş olmayan çeşitli sararmalar gözlenir. Günde bir kez; az miktarda sararma meydana gelmiş olan bölgelere uygulayıp yaklaşık 10 dakikanın ardından soğuk suyla yıkarsanız; kısa sürede durumun çözüme kavuştuğuna şahit olacaksınız…

 

Diş Macunun Bilinmeyen Faydaları
BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.