2 yaşındayken günde 2 paket sigara içen çocuğa ne oldu

ilginç ilanlar ve ilginç manşetler -6

Gelmiş Geçmiş En Bomba Magazin Haberleri

Güzel Ülkemizden İlginç Ve Komik 15 İntihar Girişimi

Dünyanın En Pahalı Arabaları

Eskiden sayıları parmakla sayılabilecek kadar az olan spor arabaları, günümüzde büyük otomobil şirketlerinin üretim yarışına dönmeye başladı. Tabi bunda zengin gençlerin pahalı ve sportif bir arabaya binme istekleri de göz önüne alınmıştır herhalde. Bütün spor arabaları genel olarak tanımlamak istersek iki koltuklu, iki kapılı, çevik ve hızlı bir performans sergilemesidir diyebiliriz.

 

13- Hennessey Venom GT

b13

Amerikalı Hennessey şirketi tarafından üretilmektedir. Maksimum hızı saatte 347,6 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 3,2 milyon lira değerindedir.

 

12- McLaren P1

b12

İngiliz McLaren şirketi  tarafından üretilmektedir. Maksimum hızı saatte 350 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 3,2 milyon lira değerindedir.

 

11- Zenvo ST1

b11

Danimarkalı Zenvo şirketi tarafından üretilmektedir. Maksimum hızı saatte 375 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 3,5 milyon lira değerindedir. Yılda sadece 15 tane üretileceği açıklanmıştır.

 

10- Ferrari LaFerrari

b10

İtalyan Ferrari şirketi tarafından üretilmektedir. Fiyatı yaklaşık 3,7 milyon lira değerindedir. Şu ana kadar 399 adet üretilmiştir.

 

9- Pagani Huayra

b9

İtalyan Pagani şirketi tarafından üretilmektedir. Maksimum hızı saatte 270 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 3,7 milyon lira değerindedir. Sipariş üzerine üretim yapılmaktadır.

 

8- Maybach Landaulet

b8

Alman Maybach şirketi tarafından üretilmektedir. Maksimum hızı saatte 250 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 4 milyon lira değerindedir.

 

7- Lamborghini Reventon

b7

İtalyan Lamborghini şirketi tarafından üretilmektedir.  Maksimum hızı saatte 339 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 4,6 milyon lira değerindedir. 1 tanesi müzede olmak üzere 21 adet üretilmiştir ve hepsi satılmıştır.

 

6- Koenigsegg Agera R

b6

İsveç Koenigsegg şirketi tarafından üretilmektedir. Maksimum hızı saatte 440 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 4,6 milyon lira değerindedir.

 

5- Pagani Zonda Cinque Roadster

b5

İtalyan Pagani şirketi tarafından üretilmektedir. Fiyatı yaklaşık 5,2 milyon lira değerindedir. Şu ana kadar 25 adet üretilmiştir.

 

4- Aston Martin One-77

b4

İngiliz Aston Martin şirketi tarafından üretilmektedir.  Maksimum hızı saatte 354 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 5,4 milyon lira değerindedir. İsmindeki One-77 , 77 tane üretilmesinden gelmektedir.

 

3- Bugatti Veyron Super Sports

b3

İtalyan Bugatti şirketi tarafından üretilmektedir.  Maksimum hızı saatte 415 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 7,5 milyon lira değerindedir.

 

2- W Motors Lykan Hypersport

b2

Lübnan W Motor şirketi tarafından üretilmektedir.  Maksimum hızı saatte 395 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 9,9 milyon lira değerindedir.  Şu ana kadar 7 adet üretilmiştir.

 

1- Lamborghini Veneno Roadster

b1

İtalyan Lamborghini şirketi tarafından üretilmektedir.  Maksimum hızı saatte 355 km olarak hesaplanmıştır. Fiyatı yaklaşık 15,4 milyon lira değerindedir.  Şu ana kadar 9 adet üretilmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.