11 Haziran Perşembe A-101 Aktüel Ürün Kataloğu

12 Haziran Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu

10 Haziran Çarşamba Şok Aktüel Ürün kataloğu (2020)

5 Haziran Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu

Gerçekte Var Olmamış Dünyaca Ünlü Efsane Karakterler

İlginç Bilgiler, Tarihi Bilgiler 23 Ocak 2016
3.520

Hikayelerde sıkça isimlerinden bahsedilen ama geçmişte yaşamamış dünyaca ünlü 7 karakteri sizlerle paylaşıyoruz. İşte o Efsane Karakterler.

 

1. Kral Arthur

l1

Hikayelerde İngiltere Kralı olarak geçen Kral Arthur hakkında yaşadığına dair hiç bir kanıt bulunamamıştır. Tarihçiler Arthur’un kişiden çok temsili bir figür olabileceğini düşünmektedirler.

2. Robin Hood

l2

Zenginden alıp fakire vermesi ile bilinen Robin Hood, hikayelerde halkın yanında ve halkın sevgilisi olan bir kahramanı canlandırmaktadır.

3. Big Brother

l3

Bir roman karakteri olan Büyük Birader, tek devlet anlayışıyla insanlar üzerinde otorite kurmaya çalışmıştır. İnsanları her saat gözetleyen totaliter sistemi temsil ettiği düşünülmektedir.

4. Sherlock Holmes

l4

Polislerin üstesinden gelemediği konularda kıvrak zekası ve yüksek iç güdüleriyle en zor olayları çözüme kavuşturmuştur. Dünyanın en meşhur dedektif karakteridir.

5. Noel Baba

l5

Yılbaşlarında çocukların çoraplara astıkları dileklerini bilip, onlara evlerin bacalarından girerek istedikleri oyuncakları vermektedir. Bazı tarihçilere göre adı Nicholas olan bu karakterin Antalya’da yaşadığını düşünmektedir.

6. Romeo ve Juliet

l6

Dünyanın en ünlü eserlerinden biri olan Romeo ve Juliet romanının baş karakterleridir.

7. Leyla ile Mecnun

l7

Son zamanlarda resimleri paylaşılarak gerçekten var oldukları söylense de, tam anlamıyla yaşadıkları kesinleşmiş değildir. Arap hikayelerinde efsane olmuş dünyevi aşkın yüceltildiği bir hikayedir.

 

BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.