25 Ocak Cumartesi Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu

04 Ocak Cumartesi Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu

28 Aralık Cumartesi A-101 Market Aktüel Ürün Kataloğu (2019)

27 Aralık Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu (Yeni Yıl Özel)

Günde 30 Dakikalık Yürüyüş Bakın Bize Neler Kazandırıyor

Yürüyüş yapmak ; Günlük hayatın koşturmacasından spor yapmaya zaman bulamıyoruz. Fakat günlük 30 dakika ayırıp yürüyüş yaparsak bakın vücüdumuz nasıl olumlu tepkiler veriyor;

1.Kalp hastalıklarının engellenmesi

Amerikan Kalp Derneği’nin araştırmasına göre kalp ile bağlantılı hastalıklara karşı yürümenin etkili olduğu kanısına varıldı. Yürüyüş aktivitesi sayesinde tansiyon dengeleniyor, kolestrol düşüyor, kan dolaşımı gelişiyor ve böylelikle kalp hastalıklarının engellenmesini sağlıyor.

 

2.Akciğer hacminin artması

Yürüyüş sayesinde damarlardaki oksijen dolaşımı artar. Daha iyi ve derin nefes almanızı sağlar böylelikle akciğer hastalıkları ile ilgili bazı semptomlar giderilir.

 

3.Sindirim Sisteminin gelişmesi

Yürüyüş aktivitesi sayesinde Kolon kanseri riski azalırken, bağırsak hareketlerini de düzenlendiğinden sindirim sisteminiz gelişiyor ve kabızlık sorununu gideriyor.

 

4. Pankreasa yararları

Yürüyüş yapmak şeker hastalığının önlenmesinde önemli bir yöntem. Bir araştırmaya göre 6 aylık bir süreçte yürüyüş yapan bir grup glikoz toleransında koşu yapan yapan bir gruba göre 6 kat daha fazla gelişme gösterdi.

 

5.Beyinde pozitif değişimler

Yapılan araştırmalara göre yürüyüş sayesinde erken bunamaya engel olarak, Alzheimer hastalığına karşı sizi koruyor ve zihinsel hastalıkları iyileştiriyor. Birde zihinsel stresi azaltıyor, endorfin seviyesini yükseltiyor

 

Yürüyüş yapmak

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.