İlginç Bilgi Nedir ?

14 Aralık 2015 tarihinde eklendi.

İlginç Bilgi Nedir?

İlginç Bilgi : Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte sosyal platformlar günümüzün vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Gelişmiş cihazların hayatımıza girmesiyle elimizden düşürmediğimiz yüksek çözünürlükte telefonlar, kameralar, fotoğraf makineleri, ses kayıt cihazları ile dünya genelinde artık herkes birer sosyal kaynak üretici haline gelmiştir. Yolda yürürken, çalışırken, gezerken, evde kedinizle otururken hatta göl kenarında balık tutarken bile gerçekleşen bir olayı anında kayda alma imkanına sahibiz. Dünya nüfusunun 7 milyar seviyelerine yaklaştığını ve teknolojinin bu kadar ilerlediğini göz önünde bulundurursak bilgi konusunda ne kadar zengin ve güncel bir çağda yaşadığımızı tahmin edebiliyorsunuzdur. Sadece güncel olaylar değil, tarihte yaşanmış ve çok küçük bir kitlenin sahip olduğu bu bilgilere gelişen sosyal platformlar sayesinde tüm dünyaya sunulabilmektedir. Farklı kültürler, inanışlar, gelenekler, dinler, coğrafyalar, özel yetenekler ve sayamayacağımız hatta bir araştırmacının %10’unu bile bilgi haznesine kaydedemeyeceği çok sayıda ilginç bilgi sanal alem sayesinde cebimizde taşıyoruz.

Pek çok kişinin korkuyla yaklaştığı ışık hızında teknoloji çılgınlığı aslında faydaları da çılgın ölçüde. Sadece vakit geçirmek
amacıyla takip ettiğiniz ilginç bilgiler aynı zamanda bilinç altınıza yerleşerek genel kültür seviyenizin de yükselmesini
sağlamaktadır. Edindiğiniz bu bilgilerin bazıları çok gereksiz bilgi olsa da günlük hayatta pek çok noktada size yardımcı olacak faydalı bilgilerde edinmekte siniz. Bu bilgiler sizi şaşırtabilir eğlendirebilir faydalı bilgiler öğretebilir bazende hüzünlendirebilir. Örneğin hafızanızdan çıkmış 80′ ler de moda olan kıyafetler, oyunlar, eğlence aktiviteleri, araba modelleri hatta bakkaldan aldığınız sakız bile “80′ ler de çocuk olmak” konu başlığı altında sizi mutlu etmeye hüzünlendirmeye yetecektir.

İlginç Bilgi

Bu heyecan ve arzuyla gün geçtikçe artan ilginç bilgi kütüphanesi düzgün şekilde derlenmesi ve kullanıcılar sunulması önemli bir hale gelmiştir. Kullanıcılar sosyal platformlar da düzgün şekilde servis edilmiş olan bu bilgileri, gerek video şeklinde gerek ilgi çekici resimler eşliğinde kullanıcıyı sıkmayan, çok falza gereksiz cümleler ile uzatılmayan içerikleri tercih etmektedir. Bilgi dünyamız bu karadar geniş olduğu için bu bilgileri doğru ve düzğün biçimde katagorilere ayrılması altın bir kural haline gelmiştir. Bir okurun spor ve tarih alanına ilgi duyması girdi web sayfasında düzgün bi şekilde katagorize edilmişse, kullanıcı için memnuniyet ve devamlılık sağlayacaktır.

Televizyon sektöründen reklam bayrağının büyük kısmını eline alan internet dünyası beraberinde rekabetide getirmiştir. Kullanıcıları web sayfalarına çekmek ve sabit okuyucu kitlesini arttırmak isteyen yüz binlerce web sayfası daha kaliteli, ilgi çekici, orjinal ve daha güzel sunulmuş içerik üretmek için adeta kıyasıya bir sekabet halindedir.

Bu sebepten sorumluluğunun bilincinde olan BilgimiO ailesi kullanıcılara güncel, ilginç, doğru bilgi sunma azmini gün geçtikçe sizlerden gelen olumlu tepkileriyle arttıracak ve sosyal medya dünyanızın bir köşesinde vazgeçilmezi olacaktır.

İyi Eğlenceler. BilgimiO Ailesi