25 Ocak Cumartesi Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu

04 Ocak Cumartesi Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu

28 Aralık Cumartesi A-101 Market Aktüel Ürün Kataloğu (2019)

27 Aralık Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu (Yeni Yıl Özel)

iş Hayatında Farklılık Yaratmak İçin 7 Nokta

Genel Bilgiler, Güncel Bilgiler 12 Şubat 2016
2.975

iş Hayatında Başarı ; çağımızda iş hayatında başarılı olmak için ya farklı olacaksınız ya da fark yaratacaksınız. Başka çareniz yok ne yazık ki…

Günümüzde her şey hızlıca değişim gösterdiği gibi sizde ani ve hızlı değişimlere hazırlıklı olmak ve ayak uydurmak zorundasınız.Fark yaratmak bir bakıma görünmeyene inanmaktır.İş hayatı boyunca yapacağınız her hareket kariyerinizi net bir şekilde belirler.Bunun için yaptığınız her hareket ve davranışı dikkatlice düşünmek ve buna göre hareket etmek zorundasınız..

işte iş hayatında başarılı olmak için yapmanız gerekenler…

1-işinize Odaklanmak

iş hayatında başarı

Her ne iş yaparsanız yapın mutlaka odaklanmalısınız. Odaklanmak size başarıyı getireceği gibi zamanda kazandıracaktır.

2-Hırslı Olmak

iş hayatında başarı

Size verilen her işi ciddiye alır, işi bitirme konusunda hırslı ve azimli olursanız farkınızı çok kolay yansıtmış olursunuz.

3-Dakik olmak

iş hayatında başarı

Bize göre sorumluluk bilincinde olmak demek dakik olmak demekle aynı değere sahip. Çünkü sorumluluk sahibi biriyseniz görevinizin başında olmakta hiç bir zaman gecikmezsiniz.

4-Boş Boğaz Olmamak

iş hayatında başarı

İş hayatında ne konuştuğunu bilmek çok önemlidir. Bunun için ağzından çıkan her kelimeyi iki kere değil üç kere düşünmelisiniz.

5-Grup Çalışmalarına Uyumlu Olmak

iş hayatında başarı

Grup çalışmalarında uyumlu olmak iş arkadaşlarınızla ve patronunuzla iyi geçinebilmenin anahtarıdır. Grup çalışmalarında gösterdiğiniz çalışma arzusu sizi patronun gözünde diğer çalışanlardan farklılaştıracaktır…

6-Zamanı İyi Kullanabilmek

iş hayatında başarı

Zamanı iyi kullanabilmek demek size verilen her işi zamanından önce veya zamanında teslim edebilmek demektir. Bu özellik sizin patronunuz tarafından farklı görünmenizi sağlayacaktır

7-Sürekli Okumak

iş hayatında başarı

Sürekli okumak demek belli bir zamandan sonra her konu hakkında yeterli bilgi ve deneyime sahip olabilmek demektir. Okumak size olaylar arasında bağ kurmanızı sağlayacağı gibi verilen her görevi en iyi şekilde anlayarak işi hakkıyla tamamlamanızı sağlar.

Başarılar Dileğiyle…

iş Hayatında Başarı İçin 7 Nokta
BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.