2 yaşındayken günde 2 paket sigara içen çocuğa ne oldu

ilginç ilanlar ve ilginç manşetler -6

Gelmiş Geçmiş En Bomba Magazin Haberleri

Güzel Ülkemizden İlginç Ve Komik 15 İntihar Girişimi

İtibarlı Biri Olmanın 10 Yolu

Güncel Bilgiler 6 Mart 2016
3.706

itibar; kişinin toplum tarafından saygı duyulması olarak  ifade edilebilir. Toplum tarafından itibarlı gözükmeye çalışmak insanın doğasında vardır.

İtibar sahibi olmak çok zor kazanılan bir durum değildir aslında. Tutarlı, hayatı sade ve basit yaşayabilmek itibarlı bir insan olmak için yeterli bir durumdur. Kişinin çevresinde ciddiye alınmaması veya saygın biri olarak görülmemesi geçmişteki yaptığı davranışlarından dolayıdır. Bu yüzden itibar sahibi olmak isteyen kişiler yaptıkları her harekete çok dikkat etmelidir. Lafı uzatmadan itibarlı biri olmanın yollarını aktaralım.

1-Tutarlı Olmak

itibar

Ağzınızdan çıkan kelimeler ile yaptığınız davranışlar arasında ciddi derecede uçurumlar olması insanlar tarafından saygı duyulmamanıza ve var olan itibarınızın da kaybolmasına neden olabilmektedir.

2-İçiniz Dışınız Bir Olsun

itibar

Yapmacık tavırlardan iki yüzlü hareket etmekten kaçınmalısınız. İnsanlara karşı samimi ve içten görülmeniz itibar kazanmanızda oldukça etkili olacaktır.

3-Çok Dinleyin Az Konuşun

itibar

Bu yöntem iş hayatında da çok işe yaramaktadır. Az konuşup çok dinlemek ağzınızdan çıkan her kelimenin değerli olmasını sağlamaktadır.

4-Arkadaşlık Yaptığınız Kişileri Özenle Seçin

itibar

”Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” atasözü tam da bunun için söylenmiştir. Çevrenizdeki kişiler sizin itibar kazanmanıza veya kaybetmenize neden olabilmektedir.

5-Yardımsever Olun

itibar

Yardımsever olmak kimseyle rekabet etmediğinizi herkesin sizin için eşit olduğu gibi bir izlenim bırakmanızı sağlamaktadır. Yardımsever insanlar her zaman sempati duyulan bir konumdalardır.

6-Alçak Gönüllü Olun

itibar

Her ne başarırsanız başarın başarılarınız ile övünmeyin. Kendi kendini öven insanlar toplum tarafından her daim dışlanmıştır.

7-Kişiyle Değil İşinizle Uğraşın

itibar

Toplum işinde başarılı insanları her daim desteklemiştir. Kişiyle uğraşan her daim dedikodu yapan insanlar ise güvensiz bir karakter yaramaktan başka bir şey kazanamaz maalesef.

8-Dış Görünümünüze Özen Gösterin

itibar

İnsan kıyafetiyle karşılanır sohbetiyle uğurlanır.

9-Sözünüzün Arkasında Durun

itibar

Söz verip arkasında durmak sağlam bir kişiliğin önemli bir göstergesidir.

10-Her konuda Sabır Gösterin

itibar

Sabırlı bir insan olmak hayatın başarı anahtarlarından bir tanesidir.

Yukarıda saydığımız durumlar itibar kazanmanıza yarayacak en önemli yollardır. Bu özelliklerin temek dayanak noktası ise tutarlı olabilmekten geçmektedir.İnsan iş hayatında ve sosyal hayatında başarıyı yakalaması için çevresi tarafından sevilip sayılması gerektiğinin her zaman farkında olmalı ve buna göre hareket etmelidir.

itibar Sahibi Olmanın 10 Yolu

BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.