2 yaşındayken günde 2 paket sigara içen çocuğa ne oldu

ilginç ilanlar ve ilginç manşetler -6

Gelmiş Geçmiş En Bomba Magazin Haberleri

Güzel Ülkemizden İlginç Ve Komik 15 İntihar Girişimi

Parfümünüzü Kalıcı Hale Getirmenin Püf Noktaları! 

Pratik Bilgiler 11 Şubat 2016
1.608

Koku mevzusu kadın, erkek fark etmeksizin son derece önem teşkil etmekte olan bir husus. Gerek yeni tanışacağınız birinin size karşı oluşturacağı ilk izleniminde, gerekse de; karakter yapınıza dair çeşitli çıkarımlarda bulunulması açısından; her sabah evden çıkmadan bir iki kez fıslattığınız parfümünüz evvela baş rolü oynamakta. Zira yazın ülkemiz toplu taşıma araçlarının hallerini biliyorsunuzdur. Nasılda acil durum camını kırıp atlayası geliyor insanın. Kokunun bu denli bir itme kuvveti olduğu gibi, son derece güçlü bir şekilde de çekme kuvveti var. Az öncede belirttiğimiz gibi; ilk izlenim konusunda son derece önemli. Kimse kokusundan hoşlanmadığı bir şeyin peşinden gitmez; ya da onunla vakit geçirmek istemez öyle değil mi? O zaman gelin; tıpkı reklamlardaki gibi kokunuzla nasıl insanları peşinizden sürüklersiniz, anlatalım!

parfüm

Parfüme Giden Paraya Acınmaz! 

Parfüm bir hayli bıçak sırtı bir konu. İyisi ve kalitelisi insanı hemen etkisi altına alıyor. Fakat ne yazık ki ucuz parfüm de hemencecik ifşa ediveriyor kendisini. O yoğun alkol oranı; esansının adiliği ve insanın boğazını gıcıklandıran aroması; önünden geçtiğiniz herkes için adeta bir sinek ilacı işlevi görüyor. Hele bir de “bak kaç liralık parfümü; 20 liraya buldum” diye sevinip çılgınlar gibi fıslatıyorsanız; vay sokaktakilerin haline… O yüzden bunu hem kendinize hem de çevrenizdekilere yapmaktan vazgeçin. Bu gün, burada, bu huyunuzu maziye gömelim! Parfüme giden paraya acınmaz. Bir düşünsenize; nelere para vermiyoruz? Gerekirse; elinizdeki o zaten son model olan ama birkaç aya bir üst modeli çıkınca koştura koştura gidip alacağınız o telefonlar vazgeçin! Ama parfümünüzden geçmeyin. Öyle küçük bir şişeymiş gibi göründüklerine bakmayın. Bu iki güne biter demeyin. Sizi temin edebilirim ki öyle şıp diye bitmiyorlar; çünkü adi parfümlerde olduğu gibi tüm şişeyi boşaltmanıza gerek kalmıyor. Sonra insanları öksürtmüyor, boğaz çevrenizi tahriş etmiyor ve çok daha class bir aroma etkisi yaratıyor. Ayrıca yeni yıla da yeni girdik sayılır; şimdi bir sürü özel gün tantanası olacak yine. Ee bu ne demek? Elbette ki indirim demek!

parfüm

Önce Kendi Kokunuzu Tanıyın! 

Daha önce pek çok kez her insanın kendine has bir kokusu olduğunu okumuştum. Bu da demek oluyor ki biz her parfüm sıktığımızda aslında; vücudumuzdaki kokuyla kendi kokumuzu birleştiriyoruz. Bilmem size de olur mu; parfüm konusunda ki acemilik zamanlarımda; çok popüler olan parfümleri alıp kullandığımda: bir iki arkadaşım parfümümün çok ağır olduğunu söylerdi. İnsanın içinden ” Ne demek ağır, sen bu parfümün ne kadar olduğunu biliyor musun, herkes bunu kullanıyor bi kere!!!” Ddmek geliyor; ama diyemiyor tabi. Meğer nedeni buymuş. Her koku herkesin ten kokusuna uyum sağlamazmış. Bu yüzden parfüm seçimi için kendinize en az birkaç gün ayırmalısınız ki; gün sona erene dek denemiş olduğunuz aromanın vücudunuzla ne denli uyum sağladığını gözlemleyebilin.

parfüm

Kalıcılığı Arttıralım! 

  • Sabahları duş aldıktan sonra temiz ve gözenekleri aktif halde olan teninize sıktığınız parfüm çok daha kalıcı bir etki yaratır.
  • Ayrıca vücudunuzun; bilek, köprücük kemiği, dirsek üstü ve kulak arkası gibi bölümleri kokunun çok daha uzun süre hapsedilmesini sağlar.
  • Saçınıza da parfüm uyguluyorsanız; en üstten direkt püskürtmek yerine, yıkamış olduğunuz saçlarınızı nemliyken, parfüm sıkmış olduğunuz tarak ile tarafın ve mümkünse kurutma cihazı kullanmadan kendiliğinden kurumasını bekleyin.
  • Kesinlikle ama kesinlikle iki farklı parfümü üst üste sıkmayın!
  • Kıyafetlerinizde kalıcılık istiyorsanız; öncelikle haftalık bir kıyafet programı hazırlayın. Sonra bu kombinler için birer elbise kılıfı temin edinin.  Diyelim ki bu gün Cuma. Ve siz ilk kombininizi Pazartesi günü giyeceksiniz. Kıyafetlerinizi tek tek çıkartın, hepsine birer ikişer fıs parfüm sıkın. Ardından kılıflarına geçirip dolabınıza asın. Bunu Pazartesi gününe dek tekrarlayın. Pazartesi’den sonra yalnızca ertesi gün giyeceğiniz kıyafete parfüm uygulamasında bulunun. Bu yöntem kıyafetlerinizin kumaş yapısının kokuyu hapsetmesine neden olacak.
  • Sıcak havalarda dışarı çıkacağınızda normalden çok daha az kullanmayı tercih edin. Ve bunu mutlaka duş aldıktan sonra uygulayın.
  • Ağır bir kokusu olmayan herhangi bir vücut losyonuna bir iki damla parfüm damlatın. İki gün kadar beklettikten sonra her sabah çıkmadan bu losyonu da vücudunuza uygulayabilir ve kalıcılığını çok daha uzun süre koruyabilirsiniz.
  • Parfüm şişelerinizi mutlaka buzdolabında ya da bir soğutucu aparatında muhafaza edin.
  • Eğer dayanabilirseniz; parfümünüz teniniz yerine; bir buz küpüne sıkın. Ardından buzu omuz, boyun, bilek ve kulak arkası gibi alanlarda gezdirin. Soğuk her zaman kokunun kalıcılığı konusunda arttırıcı etki gösterir.
  • Parfüm sıktığınız bölgelere çok yoğun olmamak kaydı ile bir miktar fondöten uygularsanız çok daha uzun süre sizinle kalacaktır.

parfüm

Kalıcı Parfüm Oluşturmanın Püf Noktaları

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.