11 Haziran Perşembe A-101 Aktüel Ürün Kataloğu

12 Haziran Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu

10 Haziran Çarşamba Şok Aktüel Ürün kataloğu (2020)

5 Haziran Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu

Kanserden Korunmanın 10 Etkili Yolu

Genel Bilgiler, Sağlık Bilgileri 23 Şubat 2016
3.226

Kanserden Korunmanın Yolu ; Günlük yaşantımızda alacağımız basit önlemler ile çağımızın amansız hastalıklarından biri olan kanserden çok kolay bir şekilde korunabiliriz.

Yaşam döngümüz içerisinde yaptığımız seçimler bizleri ya kansere biraz daha yaklaştırır ya da kanserden uzaklaşmamızı sağlamaktadır.Bu yüzden yaptığımız seçimlere çok dikkat etmeli ve kanserden korunmak için gerekli önlemleri almalıyız.

İşte Kanserden Korunmanın 10 Etkili  Yolu 

1-Sigara Kullanmayın

Kanserden Korunmanın Yolu

Akciğer kanserinin oluşmasının en büyük etkenlerinden bir tanesi de sigaradır.Bu yüzden doktorlar kanserden korunmanın en etkili yolunun sigara alışkanlığını terk etmek olduğunu belirtmektedir.

2-Kilo Almamak

Kanserden Korunmanın Yolu

Kilonuzu korumak ve yağlı ve yüksek kalorili gıdalardan uzak durmak kanserden korunmak için atılacak en büyük ikinci adımdır.

3-Egzersizi Hayatınızdan Eksik Etmeyin

Kanserden Korunmanın Yolu

Yapılan birçok araştırmada günlük olarak düzenli bir şekilde yapılan hafif egzersizler kanserden korunmada oldukça etkilidir.

4-Alkolden Uzak Durun

Kanserden Korunmanın Yolu

Kanseri tetikleyen en önemli nedenlerden bir tanesi hiç şüphesiz alkoldür.Alkolü bırakmak kanser riskine yakalanma  riskinizi %35 oranında azalttığı bilimsel araştırmalarda kanıtlanmıştır.

5-Stresten Uzak Durun

Kanserden Korunmanın Yolu

Stres dolaylı yoldan da olsa kanseri tetikleyen unsurlardan bir tanesidir.Çünkü stres altında olan bir kişinin alkol ve sigaraya yatkınlığı daha fazla olacaktır.

6-Güneşten Korunun

Kanserden Korunmanın Yolu

Güneşin yan etkilerini hemen hemen herkes duymuştur.Cilt kanserine karşı önlem almak için geneş kremleri tüketmeye özen gösterin ve mümkün olduğunca direkt bir şekilde güneşe maruz kalmamaya özen gösterin

7-Radyasyondan Uzak Durun

Kanserden Korunmanın Yolu

Radyasyona maruz kalmak çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesidir.Gelişen teknoloji ile birlikte radyasyona maruz kalmak kaçınılmazdır.Sizlere bu konuda verebileceğimiz en iyi tavsiye en azından gece yatarken teknolojik cihazlardan uzak durmanızdır.

8-Günde En Az 8 Saat Uyuyun

Kanserden Korunmanın Yolu

Bağışıklık hormonları uykuda artar.Biyolojik yapımız gereği insan sağlığı uykuya her zaman ihtiyaç duymuştur.Bu yüzden uyku saatlerimize dikkat etmeye özen göstermeliyiz.

9-Doğal Sebze ve Meyve Tüketmeye Özen Gösterin

Kanserden Korunmanın Yolu

Biliyoruz çağımızda doğal ürün bulmak bir hayli zor maalesef fakat pazarda satış yapan küçük esnaftan yapacağınız alışverişlerde doğallığı yakalamanız mümkündür.

10-Yıllık olarak Check-up Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Kanserden Korunmanın Yolu

Check-up baştan aşağıya kontrol demektir.Yıllık olarak 1 kere yaptıracağınız bu kontroller erken tanı için çok önemlidir.

Sağlıcakla Kalın..

 

Kanserden Korunmanın Yolu
BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.