Impartial Article Reveals the Unanswered Questions in Greatest Essay Publishing System

Casino Vulcan

Volcano of Success

Advice on Analysis Paper’s Outline Composing

Kendinizi Geliştirmenin 10 Yolu

Genel Bilgiler 14 Mart 2016
2.003

Kendinizi geliştirmek istersiniz fakat ne yapacağını bilemezsiniz. İnsan yüce yaratıcının inanılmaz mucizelerinden sadece bir tanesidir. Gelişmeye açık yapısı yani zekasının olması diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğidir.

İnsanoğlu her geçen günün kıymetini bilerek hareket etmeli dünyadaki en kıymetli varlık olduğunu hiçbir zaman unutmamalıdır.

Kendinizi Geliştirmenin 10  Yolu

1-Her Saniyenin Kıymetini Bilin

Kendinizi

Yaşanılan her saniyenin kıymetini en iyi yaşlı insanlar bilir.Ama bu demek olmuyor ki her saniyenin kıymetini bilmek için yaşlı olmak gerekir tam tersi gençken her saniyenin kıymetini bilmek kendinizi geliştirmenin birincil anahtarlarından dır.

2-Bol Bol Okuyun

Kendinizi

Ne kadar çok okursan yaşamadan görebileceğin çok şeyin olur. Zeka seviyesi artışı ve daha bir çok fayda kitap okuma sayesinde gerçekleşir.

3-Her Gün Yeni İnsanlar Tanıyın

Kendinizi

Yeni insanlarla tanışmak yeni bilgiler yeni heyecanlar demektir.Bu yüzden her gün en az 1 insan tanıma gayreti içerisinde bulunun.

4-Üniversite Okuyun

Kendinizi

Üniversite okuyan insan ile okumayan arasında ciddi derecede sosyal anlamda farkla vardır. Sosyal yaşantınızı geliştirmek tek başınıza bir şeyler yapma gayreti içerisinde bulunabilmek için mutlaka üniversite okumanızı tavsiye ediyorum

5-Görsel Zeka İçin Yararlı Filmler İzleyin

Kendinizi

Mümkün olduğunca yararlı filmler izlemeye çalışın. Sakın şu anda meşhur Türk Dizilerimizin sizlere bir şeyler katacağı umuduyla izlemeyin. Tamamıyla boş olan diziler yerine size değer katabilecek yabancı dizileri izlemenizi tavsiye ediyoruz

6-Müzik Dinlemeyin

Kendinizi

Müzik dinlemek zamanın en büyük düşmanıdır. Ayrıca Müzik yapılan araştırmalarda dikkat ve konsantrasyonu azalttığı kişide tembellik yarattığı ortaya konmuştur.

7-Zeka Oyunları Oynayın

Kendinizi

Zeka oyunlarını mutlaka bir arkadaşınız veya dostunuz, eşiniz ile oynayın bu sayede zekanızı geliştirdiğiniz gibi zaman kaybetmeden sosyalleşmiş de olursunuz.

8-Yabancı Dil Öğrenin

Kendinizi

Yabancı Dil öğrenmek kelime haznenizi geliştireceği gibi zeka seviyenizi de yükseltecektir.Ayrıca yabancı kültürleri doğrudan hiç bir çeviri veya anlatım olmadan bizzat kendiniz öğrenebileceksiniz.

9-Bir Konuda Uzmanlaşmaya Çalışın

Kendinizi

Mutlaka bir konuda uzmanlaşmaya çalışın. Bu sizi toplumda saygın bir birey yapacağı gibi öz güveninizin de gelişmesini sağlayacaktır.

10-Günde 8 Saat Uyumaya Özen Gösterin

Kendinizi

Yeterli uyku gün içerisinde edindiğiniz bilgilerin kalıcı hafızaya atılması için oldukça önemlidir. Mutlaka yatış kalkış saatlerinize özen göstermeli ve 8 saatlik uyku sonrasında güne zinde başladığınızı hissedeceksiniz.

Başarılar Dileğiyle…

 

Kendinizi Geliştirmenin 10 Yolu

BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.