25 Ocak Cumartesi Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu

04 Ocak Cumartesi Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu

28 Aralık Cumartesi A-101 Market Aktüel Ürün Kataloğu (2019)

27 Aralık Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu (Yeni Yıl Özel)

Korku Filmlerinin Vazgeçilmez Klişeleri Ve Korkmamaktan Sıkılmış Bizler…

İlginç Bilgiler, Komik Bilgiler 14 Şubat 2016
4.405

Değişmeyen tek şey değişimdir! Bir de korku filmi klişeleri… Aradan geçen zaman hepimizin hayatında pek çok şey değiştirir. Onlarca teknolojik aygıt, onlarca saçma sapan fobi  ve onlarca farklı akım girer hayatımıza. E bizler de değişiriz haliyle. Bundan seneler öncesinde renkli tebeşirleri bölüp birbirimize atarak arkadaşlarımızla savaşıyorduk. Şimdi ki nesil tebeşir ne onu bile bilmiyor. Onlar daha sakin yetişiyorlar. Birbirlerini likelayıp, retweetlemekle meşguller. Kabaca ele alırsak; iletişim metotlarımız, kullandığımız cihazlar, okuduklarımız, giydiklerimiz, dinlediklerimiz, hüzünlerimiz, sevinçlerimiz… Hepsi ama hepsi değişti. Ama değişime inatla direnen bugün de 20 yıl öncede aynı olan tek bir şey var o da; artık kabak tadı veren, korkmadığımız korku filmi sahneleri!

Korku

Yahu biz artık aynı biz değiliz! Öyle kolejli gençlerin kamp yapmaya gidip, ateşin başında korku dolu hikayeler anlatıp sonra da tüm anlattıklarının bir bir gerçeğe dönüşmesini yemiyoruz. Hayır ayrıca neden hep gözlüklü ve şişkolara öncelik veriliyor? Bir kere de ilk sarışın mavi gözlü kızı; buğday tenli, baklavalı oğlanının boğazını kessenize! Kıyamıyor musunuz, eliniz mi gitmiyor öldürmeye?! Ayrıca marka, model fark etmeksizin ne diye hep katilden kaçarken bu arabaların marş motorunda tekleme oluyor hep? Bir kere de doğru dürüst çalışmaz mı bu arabalar!

Korku

Sonra sen; ey baş roldeki muhtemelen sarışın, eli yüzü düzgün kız! Sen ne diye gecenin bir köründe duyduğun tıkırtının, gölgenin onun bunun peşinden gidiyorsun! Yahu arasana polisi gelsin alsın kim arıza çıkarıyorsa. Hayır hadi illa gideceksin; o cılız fenerle gidilir mi katilin peşinden? Alsana eline bir beysbol sopası. Hiç olmadı bir tava alır insan yanına! Zira bazen de yürek yemiş gibi davranıyorsun. Hayır sen kim, o eline aldığın koca ekmek bıçağını katile saplamak kim? Yeme bizi be canım. Boşuna katile seçenek sunuyorsun. Adam kararsız kalıyor sonra; kafasını elektrikli testere ile mi kessem yoksa 30-40 yerinden bıçaklasam mı diye. Hayır bir de sanki az sonra korkudan altına yapmayacakmış gibi, cool cool tavırlar takınmıyor musun! Yok neymiş efendim “hiç komik değilmiş, her kim yapıyorsa şu lanet şakayı kessinmiş.” Tabii canım bütün bu prödüksiyon hep şaka zaten. Haydi git ve gıcırdayan, üst kısımları örümcek ağı bağlamış olan kapının arkasındaki kameraya el salla; belki katilin gölgesini falan görürsün orada..!

Korku

Bazen de her ne olduysa insanların aniden dikiz aynasına odaklanası geliyor. Tam bu sırada arkada çalan sakin müziğin de bir yükselesi… Eee bunu gören katil durur mu; hemen el sallıyor “arkandayım, ilerleyen zamanlarda seni öldüreceğim” diye.

Korku

Korku

Ayrıca sen ey katil! Sende hiç mi cesaret yok oğlum! İlla sigortaları indirip, elektrikleri keseceksin, yok maskeler, bir ton boya badana falan… Erkeksen çık direkt öldür yani; hep kaçak köçeksin!

Korku

Ayrıca sevgili katilciğim kaprisinden de geçilmiyor. Kendine has dekor mekor da istiyorsun. İlla şimşekler çakacak, baykuşlar ötecek falan… Genelde işler kışın yoğun oluyor herhalde. Yazın tatil falan yapıyorsun galiba…

Korku

Öldürmeden önce; arayıp telefon sapıklığı yapmak neden peki? Anlatsana biraz. Nefes dinletmeler falan… Cık, cık, cık…

Korku

Sen baya ben esrarengizim havalarında takılıyorsun; ama biz müzik yükselince senin kafandan neler geçtiğini çözüyoruz. Şu müzik olayını yapımcıyla bir görüş istersen, bütün fiyakan bozuluyor çünkü.

Korku

İnsanlar duş alırken; duş perdesine kanlı ellerini öylece dayaman da hiç hoş değil! Özel hayat denilen bir şey var canım. Bırak bir çıksın, bornozunu giysin; öyle öldür. Ne acelen var?

Korku

Birini öldüreceğim diyorsun ama çocukların özel güçlerini unutuyorsun. Boşuna çocuktan al haberi dememişler. Onların planladığın her şeyden haberleri var. Hatta genellikle senin planlarını resimlerine konu edinip, ailelerine gösteriyor, adeta yakında başlarına geleceklere yönelik sinyal vermeyi de ihmal etmiyorlar bilesin!

Korku

Sonra siz sevgili zengin ailelerin liseli çocukları; kampa gidecekseniz; öyle uğursuz uğursuz konuşup, kötü şeyleri çağırmayın! Bakın bizim ülkemizin gençlerine; ne zaman bir ateşin başında kamp yapılsa. Akdeniz Akşamlarını çalar, efendi efendi otururlar!

Korku

Ve sevgili GSM operatörleri; çekmeyen şebekeleriniz yüzünden bu katil kılıklı adam kaç oyuncuyu öldürdü biliyor musunuz siz?

Korku

 

Korku Filmlerinin Vazgeçilmez Klişeleri Ve Korkmamaktan Sıkılmış Bizler…

BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.