11-17 Aralık Tarihleri Arasında ŞOK’a Gelen Aktüel Ürünler…

7-10 Aralık Tarihleri Arasında ŞOK’a Gelen Aktüel Ürünler…

6 Aralık Cuma Günü Bim’lere Gelen Aktüel Ürünler…

4 – 10 Aralık Şok Market Aktüel Ürün Kataloğu (2019)

Milli Piyango Talihsizleri | 1

Milli Piyango Talihsizleri yada milli piyango talihlileri, bazen ikisi de aynı anlama gelebiliyor yani kazanmak bazen kaybetmektir. Bu yazımızda milli piyango ile gelen büyük meblağların insanların yaşamını nasıl değiştirdiğini canlı örnekleriyle anlatacağız.

Milli Piyango Talihsizleri

1 – Tekrar Memur Olmak İstiyorum

Edirne de 2004 yılında büyük ikramiyeyi kazanan Ayhan Y. paranın saadet getirmediğini eski yaşantısını çok özlediğini dile getiriyor.

Ayhan Yalçınkaya milli piyango

Milli piyango bileti aldığına pişman olan Ayhan Y. “Eskiden daha mutlu bir yaşamım vardı, dostlarımı kaybettim huzurum kalmadı” diyerek yaşadığı sıkıntıları anlatıyor. Para her şey değil diyerek topluma seslenen Ayhan Y. Murphy Yasalarının da dediği gibi “Tünelin ucunda görülen ışık üzerinize gelen trenin farı olabilir.” yani her derdinize deva olacağını düşündüğünüz para sizi daha kötü sorunlarla karşı karşıya bırakabilir.

2 – 1 Ayda 150 Memurun Maaşını Yedi

Mustafa S. 1978 yılında cebindeki 2 lira harçlıkla aldığı bilet sayesinde zengin oldu ve tüm yaşantısı değişmeye başladı

Mustafa Savgan Milli Piyango

Büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra Mustafa S. eşinden ayrılmak istedi fakat başaramadı. Paraları karısına kaptırmamak için 150 memurun maaşını 1 ayda yemeye başladı ve hazıra dağ dayanmadı. Şimdi bir handa geceleri bekçilik yapıyor, gündüzleri ayakkabı boyuyor. Tabi sonunda para bitince karısından da boşanmış. “Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor” diyerek mesaj vermeyi de ihmal etmiyor.

3 – 70 Milyonun Ahı Var

Orhan U. 1984 yılında aldığı bilete tam 7 milyon isabet etti ve tüm parasını fasulye soğan işine yatırdı. 3 sene boyunca istediği kazancı elde edemedi ve sonunda iflas etti. Parayı kaybetmesi yetmezmiş gibi birde kızı evi terk etti. Verdiği röportaj da “Psikolojim bozuldu, 70 milyonun ahı var” demiştir.

70 Milyonun Ahı Var Milli Piyango

4 – Sefa Kısa Sürdü

Nurettin Ç. 1995 yılında kazandığı 6 milyar lira ile otobüs şirketi kurdu, fakat işler istediği gibi gitmeyince iflas bayrağını çekti. Yaşadığı olayı şu sözlerle anlatıyor “Milyonlarca kişinin ne ümitlerle aldığı biletlerde bi kaç kişi faydalanıyor, kimseye hayır getirmiyor.”

Milli Piyango

5 – Donarak Öldü

Mehmet S. Milli piyango biletine büyük ikramiye çıkmasıyla bir anda zengin oldu.

Milli piyango

İlk işi köyüne bir ev yaptırmak olan Mehmet S. zamanla parası bitti komşuları bakmaya başladı. Daha sonra yeşil kart ve yaşlılık maaşı ile geçinmeye çalıştı ve evi yanmasıyla durumu daha kötü hale geldi. Köylünün yaptığı barakada yaşamaya çalıştı ve soğuk bir kış sabahı evinde donarak hayata veda etti.

Milli Piyango Talihsizleri

Yıldızlararası filmindeki replik gibi “Bir yere ulaşmak için bir şeyi geride bırakmalısın.” Bir anda hayatınıza giren bu parayı kontrol etmek gerçekten zor ve meşakkatli bir iş, bu yüzden bu hayata – bu paraya alışmak ve kontrol etmek için  birşeylerden vazgeçmeniz gerekmektedir. Eğer siz hem milyoner olayım hemde mahallemde eskisi gibi ailemle huzur içinde yaşayayım diyorsanız, sizde listeye girmeye adaysınız demektir.

Serimiz Devam Edecektir…
Yeni içeriklerden haberdar olmak için Facebook sayfamıza abone olmayı unutmayın.
BilgimiO Facebook

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.