11 Haziran Perşembe A-101 Aktüel Ürün Kataloğu

12 Haziran Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu

10 Haziran Çarşamba Şok Aktüel Ürün kataloğu (2020)

5 Haziran Cuma Bim Aktüel Ürün Kataloğu

Nasıl Bankacı Olunur?

Genel Bilgiler, Pratik Bilgiler 6 Mart 2016
2.624

Bankacılık ülkemizde en çok tercih edilen mesleklerin başında gelmektedir. Haliyle bir çok insan nasıl bankacı olabilirim sorusunu kendilerine sormaktadırlar. Bizlerde bu amaçtan dolayı bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik…

Bankacılık sektörü ülkemizde bir hayli gelişmeler gösterdi ve büyük bir hızla da kendini yenilemeye ve gelişmeye devam ediyor. Doğal olarak ta bu büyüme ve gelişme iş sahibi olamayan gençlerimiz için bir istihdam kapısı olmakta. Şunu da belirtelim bankacı olmak için lisans sahibi olmanıza gerek yok, lise mezunu olanlar da kolaylık bankacı olabilmekte..

Teknolojinin gelişmesi ile karmaşık sistemleri çözen makineler sayesinde insanlar artık kafalarını matematiksel işlemlerle yormamaya başladı. Bu yüzden banka işe alımlarında kişilerde aranılan en büyük özellikler konuşma ve ikna kabiliyetidir. Lafı uzatmadan nasıl bankacı olabilirsiniz belirtelim..

Bankacı olabilmek için minimum şart lise mezunu olmaktır. Genellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun kişiler tercih edilmektedir fakat diğer bölümlerden mezun olan arkadaşlarda bankacı olabilmektedir.

İyi bir bankacı olabilmek ve kariyer sahibi olmak istiyorsanız tabii ki lisans veya ön lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Bu sayede kariyerinizde hızlı bir şekilde yükselmiş olursunuz

Bazı üniversiteler zorunlu staj eğitimi koymaktadır. Bu staj dönemlerinde mutlaka bir bankada staj yapma gayreti içerisinde bulunun bu ileride işe alınmanızı kolaylaştıracak hemde staj yaptığınız yerde kalma ihtimalinizi artıracaktır.

Bankacı olmak isteyen arkadaşlarımıza diğer öneriler ise şöyledir;

1-Banka ilanlarını iyi takip edin

Nasıl Bankacı

2-İyi bir Öz Geçmiş oluşturun

Nasıl Bankacı

3-Mülakatlarda şık olmaya özen gösterin

Nasıl Bankacı

4-Sınavlarda başarılı olmak için zaman yönetimin de kendinizi geliştirin

Nasıl Bankacı

5-Konuşma kabiliyetinizi geliştirin

Nasıl Bankacı

BAŞARILAR DİLEĞİYLE…

 

Nasıl Bankacı Olunur?

BilgimiO | İlginç Bilgi ve Tespitler 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.